Makaronowa sałatka z kurczakiem w sosie musztardowo-chrzanowym

Jakiś czas temu sprzątając szafki w kuchni uświadomiłam sobie, że mam za dużo makaronów wszelkiego rodzaju. Mączne towarzystwo prawie wylatywało ze swojego miejsca bytowania. Zakasałam rękawy i patrząc na swojego małżona uznałam, że nazajutrz w pracy towarzyszyć mu będzie makaronowa sałatka.

Sałatki z makaronem są o tyle dobre, że można niemal dowolnie wymieniać składniki, zmieniać rodzaje makaronu czy zieleniny, również sos można sprawnie dopasować. Jak wspomniałam wyżej, małżon zabrał ze sobą sałatkę do pracy. Na zimno bardzo mu smakowała, dodatkowo przez noc w lodówce smaki się przegryzły. Ja testowałam na ciepło, jest równie dobra i sycąca.

Składniki (1 porcja)

  • filet z piersi kurczaka
  • 100 g nieugotowanego makaronu
  • miks sałat (lub dowolna ulubiona zielenina)
  • łyżeczka musztardy
  • łyżeczka chrzanu lub sosu chrzanowego
  • 3 łyżki jogurtu naturalnego
  • olej
  • przyprawy (sól, pieprz, papryka słodka, czosnek granulowany)

Opcjonalnie: pieprz cayenne lub jak w moim przypadku sos chilli dla podkręcenia smaku

Zaczynamy od sosu. Warto zrobić go na samym początku, żeby smaki dobrze się ze sobą połączyły. W miseczce mieszamy jogurt, chrzan i musztardę, jeśli zdecydujesz się na dodatek opcjonalny, to to jest ten czas, żeby go dodać. Gotowe? W takim razie możesz już gotować makaron zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Przechodzimy do kurczaka i tutaj bez zbędnej filozofii. Pokrój go w kostkę lub coś, co może ją przypominać, byle wygodnie było później zjeść. Zalej olejem, dodaj przyprawy i dokładnie wymieszaj. Ogólnie można to zrobić wcześniej, żeby kurczak przeszedł przyprawami, ale nie trzeba. Po usmażeniu warto go odsączyć z nadmiaru tłuszczu.


Makaron? Jest! Kurczak? Jest! Sos? Jest! Zielenina? Też jest! No to teraz może Cię ponieść ułańska fantazja przy montowaniu wszystkiego. W końcu makaronowa sałatka musi mieć jakiś kształt.

Warstwowa wersja bardziej elegancka i wystawna…

…i ulubiona wersja sałatek małżona, czyli misz masz wszystkiego ze wszystkim.

Życzę smacznego! 🙂

Jak bardzo spodobał Ci się ten wpis?

Wybierz odpowiednią liczbę serduszek

Średnia ocena / 5. Licznik głosów

As you found this post useful...

Follow us on social media!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Podziel się tym wpisem!